Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.764,5600
  ( -₺0,38 )
 • EURO
  $0,5225
  %-0,05
 • ALTIN
  $49.689,0000
  %-0,09
 • BIST
  90,6675
  ( -₺0,00 )
Zor İnsanlarla Baş Etmenin Yolları

Zor İnsanlarla Baş Etmenin Yolları

Çok sevsek te bazı insanlarla baş etmek son derece zordur.Aslında hayatın her alanında karşımıza zor insanlar çıkabiliyor.Peki bu zor insanlarla nasıl başa çıkılır.Zor İnsanlarla Baş Etmenin Yolları nelerdir. Zor İnsanlarla Anlaşmanın Yolları Yapılan araştırmalara göre bedensel ve fiziksel iyi ilişkilerin yararlı olduğu görülmüştür.İlişkilerde zorluk çıkaran kişileri hayatınızdan çıkarmak en doğrusudur.Eğer bu kişiler iş arkadaşı ortamda […]

Çok sevsek te bazı insanlarla baş etmek son derece zordur.Aslında hayatın her alanında karşımıza zor insanlar çıkabiliyor.Peki bu zor insanlarla nasıl başa çıkılır.Zor İnsanlarla Baş Etmenin Yolları nelerdir.


Zor İnsanlarla Anlaşmanın Yolları

Yapılan araştırmalara göre bedensel ve fiziksel iyi ilişkilerin yararlı olduğu görülmüştür.İlişkilerde zorluk çıkaran kişileri hayatınızdan çıkarmak en doğrusudur.Eğer bu kişiler iş arkadaşı ortamda mecburen bulunduğunuz kişilerse bazı tüyolar almanız gerekmektedir.İşte sizler için zor insanlarla başa çıkmanın yolları.

1. Diyaloglarda Kırmızı Hattı Geçmeyin

Zor olan insanlarla ara bozucu mevzularda tartışmaya girmemeniz gerekir.Bu insan genellikle siyaset ve din mevzuları konuşulduğunda tatsızlık çıkarmaktadır.Bu sebepten bu gibi konular konuşulmaya başlandığında ya orayı terk edin yada konuyu değiştirin.

Zor insanlarla diyaloglarınıza dikkat edin


2. Herkesi Olduğu Gibi Kabul Edin

Zor insanlarla baş etmekte en önemli unsur onları değiştirmeye çalışmayın.Bu türdeki davranışlar onların savunma mekanizmalarını daha çok hayata geçirmektedir.Bu sebepten onları olduğu gibi kabul etmeye çalışın.

Zor insanlarla baş etmenin yolları onları olduğu gibi kabul etmek


3. Kontrolü Elden Bırakmayın

Onlarla doğru iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.Tutumuzu değiştirmemeniz ve kibar olmanız onları yıldıracaktır.

Zor insalnara karşı kibar olun


4. İnsanların İçindeki İyiyi Görün

İnsanlara bakarken onların pozitif yönlerini görmeye çalışın.Bu davranış karşınızdaki insanın size saygı duymasını sağlar.Ayrıca sizinle vakit geçirmekten zevk alır.

Zor insanların pozitif tarafını yakalayın

5. Kiminle Baş Ettiğinizi Hatırlayın

İnsanlara pozitif bakarken negatif taraflarını da aklınızdan çıkarmayın.Onlara sırlarınızı açarken dikkatli davranın.Karşınızdaki insan size sır vermiyorsa sizde ona sır vermeyin.

Zor insanlarla başa çıkmanın yolları

6. İhtiyaç Hissettiğinizde Biraz Ara Verin

Hayatınızdan çıkaramadığınız ama onun yaşamak zorunda olduğunuz insanların iletişimi biraz azaltın.Karşınızda ki insanlar konuşarak daha iyi anlaşabileceğinizi anlatın.Bu şekilde karşılıklı bir anlaşmaya varmak mümkündür.

Zor insanlarla anlaşmanın yolları


7. Zor İnsanla İlişkiyi Fazla Zorlamayın

Hayatınızdaki zor insanlarla negatif bir ilişkiniz olduğu için kendinizi suçlamayın.Şunu unutmayın herkesle iyi geçineceksiniz siye bir zorunluluk yoktur.Nezaket kuralları çerçevesinde zor insanlarla başa çıkabilirisniz.

Zor insanlarla başa çıkmak


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30