Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.500,6900
  ( ₺6,73 )
 • EURO
  $0,4279
  %1,17
 • ALTIN
  $47.720,7700
  %1,66
 • BIST
  90,8014
  ( ₺0,14 )
Tarihteki En Büyük Dolandırıcılar

Tarihteki En Büyük Dolandırıcılar

Dolandırıcılığı ile isim yapmış  kişileri sizler için derledik.Dolandırıcı denilince akla bu isimler gelir.İşte tarihteki en büyük dolandırıcılar. Aşağıda sıraladığımız bu dolandırıcılar dünyayı alt etmeyi başarmış en bilindik dolandırıcılardır.İşte dolandırıcı deyince aklımıza gelen isimler. Osman Ziya Sülün Sülün osman olarak bilinen osman sülün Türkiyenin en büyük dolandırıcısıdır.Osman ziya sülün 1923 yılında istanbulda doğmuştur.İlk işini fatihte evini […]

Dolandırıcılığı ile isim yapmış  kişileri sizler için derledik.Dolandırıcı denilince akla bu isimler gelir.İşte tarihteki en büyük dolandırıcılar.


Aşağıda sıraladığımız bu dolandırıcılar dünyayı alt etmeyi başarmış en bilindik dolandırıcılardır.İşte dolandırıcı deyince aklımıza gelen isimler.

Osman Ziya Sülün

En büyük dolandırıcı

Sülün osman olarak bilinen osman sülün Türkiyenin en büyük dolandırıcısıdır.Osman ziya sülün 1923 yılında istanbulda doğmuştur.İlk işini fatihte evini tuttuğu kişiyi dolandırarak yaptı.Sonrasında 1950 ve 1960 yılları arasında yaptığı işlerle ün kazandı.Devlete ait tramvay, Galata Kulesi, kent meydanındaki saatler, şehir hatlarındaki vapur gibi birçok kamu malını vatandaşlara satarak ya da kiralayarak bir efsane olmuştur.Yaptıkları yıllardır konuşulmaktadır ve kemal sunal filmlerine konu olmuştur.Herkesi hayrete düşüren bu dolandırıcı bir yandanda insanı düşündürüyor.İşte bu kadar dünyadan habersizdi insanoğlu.Her zaman vardı aslında sülün osman gibiler ve günümüzde de varlar ama farklı yöntemlerle dolandırmaktadırlar.Gidip Galata Kulesi ni almayacak kadar akıllandık sayılır.


Gregor MacGregor

MacGregor dolandırıcı

1803 yılında gerçekleşen bu dolandırıcık herkesi şaşkına çevirdi.Eski bir ingiliz askeri olan MacGregor savaştan sonra ülkesine dönerek poyais adlı bir ülkenin yer altı kaynakları zengini olduğunu söyleyerek kral başta olmak üzere bir çok kişiye bu olmayan ülkeden arsa sattı.İnsanların pasaport alıp poyais gitmek istemesiyle yalanı ortaya çıkmıştır.


Gred Heidemann

Gred Heidemann dolandırıcı

Adolf Hitler’in sahte günlüklerini basıp yayınlayan bu prafesör Hitlerin sahte taktiklerini, pişmanlıklarını, başarılarını, hayallerini yazarak ve bunları meraklılara satarak tam 6 milyon dolar kazanmıştır. Sonrasında bu günlüklerin sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Sahte olduğu anlaşılan günlükler yakılmıştır. Gred’e hiçbir şey olmadı. Gred paranın keyfini sürüyor.


Frank William Abagnale

Frank William Abagnale dolandırıcı

Abaglen 1848 doğumludur.1960 lı yıllarda çek dolandırıcısıydı.16 yaşından itibaren doktor, polis, öğretmen hatta hakim kostümlerine bürünerek bir çok ülkede yaşamıştır.Bütün hayatı dolandırıcılık üzerine kurulu olan Abagnale Fransa da yakalandı ve 12 yıl hapse mahkum edildi.Bir süre sonra FBI’dan gelen teklifle kalan cezasını çekmek için FBI dolandırıcılık kontrol departmanında çalışmaya başladı. Cezası bittikten sonra FBI’dan ayrılarak şu an; Abagnale ve Associates isimli finansal dolandırıcılık danışmanlık şirketini yönetiyor.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30