Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.233,2900
  ( -₺0,78 )
 • EURO
  $0,2720
  %0,61
 • ALTIN
  $32.024,0000
  %-0,18
 • BIST
  90,2203
  ( ₺0,06 )
Nesli Tükenmiş Hayvanlar

Nesli Tükenmiş Hayvanlar

Geçmişte insanların büyük çabalarıyla nesli tükenen hayvanlar hangileridir. Dünyada nesli tükenmiş hayvanların sayısı hafife alınamayacak kadar çoktur.İklim yer küre değişimleri,doğan afetler gibi bir çok sebepten dolayı bir çok hayvanın nesli tükenmiştir.Dünyadaki doğal dengenin varolması sebebiyle bazı hayvanların neslinin tükenmesi oldukça doğaldır.Bir çok canlının neslinin tükenmesinde insan oğlunun rolü oldukça fazladır.İnsanların avlanması sonucu nesli tükenen bir […]

Geçmişte insanların büyük çabalarıyla nesli tükenen hayvanlar hangileridir.

Dünyada nesli tükenmiş hayvanların sayısı hafife alınamayacak kadar çoktur.İklim yer küre değişimleri,doğan afetler gibi bir çok sebepten dolayı bir çok hayvanın nesli tükenmiştir.Dünyadaki doğal dengenin varolması sebebiyle bazı hayvanların neslinin tükenmesi oldukça doğaldır.Bir çok canlının neslinin tükenmesinde insan oğlunun rolü oldukça fazladır.İnsanların avlanması sonucu nesli tükenen bir çok hayvan vardır.Tıkla hemen sitesi olarak bizlerde sizler için nesli tükenmiş hayvanları derledik.

1 – Dinozorlar

Dünya üzerinde bu zaman kadar 500 den fazla hayvanın nesli tükenmiştir.Nesli tükenen hayvanlar arasında en çok bilinen dinozorlardır.Dinozorların 160 milyon yıl boyunca yaşamlarını sürdürmüşlerdir.Bu zamana kadar dinozorların neden neslinin tükendiği hakkında bir çok iddia ortaya atılmıştır.


2 – Pirene Keçisi

En son görülen pirene keçisi ispanyada öldürülmüştür.Sonra bir pirene keçisi klonlamış ama akciğerinde çıkan bir hastalıktan ötürü oda ölmüştür.


3 – Tüylü Mamut

Bir zamanlar dünya üzerinde hüküm sürmüş Mamutlar için hala bir şans var DNA varololduğundan hayata tekrar gelmelerine olanak sağlıyor.


4 – Moa

Boyları ürkütücü derecede yüksek olan moa lar 3.5 metreden daha uzundur.Avlanma sonucu nesilleri tükenmiştir.


5 – İrlanda Geyiği

Dünyanın en büyük geyik türüdür.Avrupa ,Asya ve Afrika da yaşamışlardır.


6 – Dodo

Uçamayan bir canlı türüdür ve avlanma sonucu nesli tükenmiştir.


7 – Siyah Serçe

Yaşam alanlarının yok edilmesi ve tarımsal ilaçlamalar sonucu nesli tükenmiştir.

Siyah serçe kuşu


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30