Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.799,2500
  ( -₺0,32 )
 • EURO
  $0,5975
  %0,18
 • ALTIN
  $48.720,0000
  %-0,08
 • BIST
  90,4477
  ( -₺0,01 )
Karın Kası Yapmanın Püf Noktaları

Karın Kası Yapmanın Püf Noktaları

  Evde karın kası yapmanın püf noktaları nelerdir ? Hem erkeklerin hemde kadınların güzel bir görünüşe sahip olmak istemesi gayet doğaldır.Günümüzde erkekler kaslı olmak için bayanlar ise formunu korumak için elinden geleni yaparlar. Kendi dilimizde tabir ettiğimiz baklava dilimi kaslı erkekler vardır.Karın kaslarının ayrı ayrı parçalara ayrılmasından dolayı baklavaya benzetilir ve bu yüzden baklava diye […]

 

Evde karın kası yapmanın püf noktaları nelerdir ?

Hem erkeklerin hemde kadınların güzel bir görünüşe sahip olmak istemesi gayet doğaldır.Günümüzde erkekler kaslı olmak için bayanlar ise formunu korumak için elinden geleni yaparlar.

Kendi dilimizde tabir ettiğimiz baklava dilimi kaslı erkekler vardır.Karın kaslarının ayrı ayrı parçalara ayrılmasından dolayı baklavaya benzetilir ve bu yüzden baklava diye tabir edilir.

Karın kası yapmak aslında evde uygulaması en kolay kas gruplarındandır.Bu kası sağlayabilmek için düzenli egzersizler bulunmaktadır.Bu egzersizleri düzenli yaptığımız zaman mutlaka faydasını göreceksiniz.

Bu makalemizde sizler için karın kası yapma, evde karın kası nasıl yapılır, karın kası programı, kadın için karın karı yapma hareketleri karın karı yapmak için yapılması gereken egzersizler.

Karın kası yapmak için gerekli egzersizler


1- Yan karın kası

Karın kası yani baklavalarınızın güzel görünmesi için yan karın kasına oldukça fazla önem vermemiz gerekir.Çünkü yan karın kasları güzel görünüşü oldukça etkiler.

Sol elimizi ensemize alıp, sağ elimizide dizimize kadar indirerek egzersiz yapabilirsiniz.Bu hareketi ağırlıklı yada ağırlıksız yapabiliz.

Yan karın kası hareketi

2-Mekik çekme 

Mekik çekmek çok sık olarak yaptığımız hareketlerden bir tanesidir.İlk başlandığında zor gelebilir ama alışıldığı takdirde oldukça kolay gelecektir.Üst karın kasları için son derece önemlidir.

Mekik çekerken de püf noktalarına uyulması gerekir.Mekik çekerken gövdemizi tam olarak kaldırmamalıyız.Eğer tam kaldırırsanız kaslar azalır.Bu egzersizi yavaş yavaş yaparsanız daha çok verim alırsınız.

Mekik çekme egzersizi


3-Çok daha etkili mekik 

Mekik çekme hareketini daha zor hale getirmek istiyorsanız bu hareketi yapabilirsiniz.Sağ bacağınızı kaldırdıktan sonra sol kolunuza değdirecek gibi yapalım daha sonra sol bacağımızı sağ kolumuza değidirecekmiş gibi yaklaşalım.Bu hareketi yaparken kaslarınızın kasıldığını fark edeceksiniz.

Etkili mekik nasıl çekilir


4-Leg Lift

Bu egzersiz alt karın kaslarınızı gelişirtirir.Bu hareketin yavaş yapılması hem sağlığınız için hemde kaslarınız için önemlidir.

En zor mekik hareketi


5.-Sopasız Twist

Twist belden aşağısının sabit olması,belden aşağısını sağa sola döndürme egzersizidir. Dizlerimizi çok hafif kırarak, gövdemizi hareket ettirmeliyiz.

Evde sopasız vücut egzersizi


6- Yan Karın İçin Sabit Duruş

Yarım karın egzersizi kaslarınız için çok önemlidir.Görüntünün güzel olmasını sağlayan karın kaslarıdır.Aslında çok efor sarf etmeden yapacağınız bu egzersiz karın kaslarınızın daha güzel görünmesine neden olacak.

Yan karın kası egzersizi


7.-Plank Egzersizi

Plank egzersizi bütün karın kaslarınızın çalışması neden olur.Şınav çekmektden büyük bir farkı yoktur. Bu yüzden hem bu hareketi yaparsanız hemde şıvav çekerseniz daha etkili olacaktır.

Plank ve şınav egzersizi


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30