Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.766,9900
  ( -₺4,00 )
 • EURO
  $0,5633
  %-0,84
 • ALTIN
  $47.656,0000
  %-0,97
 • BIST
  90,3353
  ( -₺0,05 )
Kahvenin Faydaları Nelerdir

Kahvenin Faydaları Nelerdir

Kahve bütün dünyada insanlar tarafından çok sık tüketilmektedir.Aslında kahve içilirken zararına yada faydasına pek önem verilmez.Bizde sizler için kahvenin faydaları ve zararları nelerdir bunu araştırdık. Günümüzde bir çok insanın severek tükettiği kahve sağlığa ve yaşamımıza faydası oldukça fazladır.Sıkı dostlukların keyifli sohbetlerin kahramanı olan kahve, günümüzde insanların en çok tükettiği içeceklerden biridir.Ayrıca mineral ve vitamin içeren […]

Kahve bütün dünyada insanlar tarafından çok sık tüketilmektedir.Aslında kahve içilirken zararına yada faydasına pek önem verilmez.Bizde sizler için kahvenin faydaları ve zararları nelerdir bunu araştırdık.

Günümüzde bir çok insanın severek tükettiği kahve sağlığa ve yaşamımıza faydası oldukça fazladır.Sıkı dostlukların keyifli sohbetlerin kahramanı olan kahve, günümüzde insanların en çok tükettiği içeceklerden biridir.Ayrıca mineral ve vitamin içeren kahve doğru zamanda ve doğru ölçüde alınırsa oldukça faydalı olacaktır.Kahve insan sağlığına olumlu bir şekilde etki etmektedir.İşte kahvenin faydaları.

1 – Bitkilerde Gübre Etkisi

Bitkilerinizin daha canlı görünmesini istiyorsanız az miktarda kahve posasını bitkinizin dibine dökün ve ne kadar canlı göründüğünü fark edin.

Kahvenin gübre etkisi

2 – Kahvenin Mobilyalardaki Etkisi

Mobilyanız üzerindeki lekeleri gidermek için az miktarda kahveyi su ile karıştırıp lekeli bölgeye sürün ve ne kadar temiz ve parlak durduğunu görün.

Kahvenin mobilya etkisi

3 – Kahve saçların parlak ve yumuşak olmasına yardımcı olur.

Çok fazla paralar verip temizlik ürünleri almanıza gerek yok.Sarı saçlı olanlar saçlarının uçlarına kahve sürerek saç renklerini dahada açabilirler.Kumral ve esmer olan kişiler saçlarına kahve sürerse saçlarının parladığını fark ederler.

Saçların yumuşamasına neden olur

4 – Pirelerin kaçmasını sağlar

Köpeğinize banyo yaptırdıktan sonra az miktarda kahve posasını tüylerine sürün ve kurulayın.Artık pireler köpeğinize yaklaşamaz.

Kahve pirelerin yok olmasına neden olur

5- Kedilerin uzak tutulmasını sağlar

Evinizin yakınlarında kedi istemiyorsanız evinizin etrafına kahve dökerek kedilerden kurtulabilirsiniz.

Kahve kedilerin uzak durmasını sağlar

6- Buzdolabındaki kötü kokuları yok eder

Buzdolabınızdaki istenmeyen kötü kokulara karşı çok etkilidir.Kullanılmış kahveyi bir kaba dökün ve kabı buzdolabına koyun bir gece beklesin.Artık kötü kokulardan kurtuldunuz

Kahve buzdolanındaki istenmeyen kokuları yok eder

7- Kahve karaciğeri korur

Karaciğer vücuttaki en önemli görevleri üstlenen bir organdır.Bir gün günde dört fincan kahve tüketen kimselerin karaciğer hastalıklarına kahve tüketmeyen kimselerden daha az yakalandığı görülmüştür.

Kahve karaciğerin korunmasına yardımcı olur

8- Kahve kanserden sizi korur

Kanser günümüzde çok sık görülen bir hastalıktır.Kahve,karaciğer kanserine ve kolorektal kanserien karşı oldukça koruyucudur.Bilimsel araştırmalara göre kahve tüketen insanların karaciğer kanserine nadiren yakalandığı görülmektedir.

Kahve kanserden korur

9 – Kahve kalp sağlığını korur

Kahvenin içerisindeki kafeinin kan basıncını arttırdığı söylenir ve doğrudur ancak çok az kullanımlarda geçerli değildir.Ciddi derecede kan basıncı sorunu yaşayan kimselerin kahveden uzak durması gerekir.Ayrıca bilimsel araştırmalar sonucunda kahve tüketen insanların, kalp hastalıklarına yakalanma riskinin tüketmeyenlere göre daha az olduğu ortaya konulmuştur.

Kahve kalp sağlığını korur

10- Kahve Alzheimer hastalığından korur

Alzheimer hastalığı dünyada oldukça yaygın olan bir hastalıktır.Genellikle 65 yaş üstü insanlarda görünür.Henüz tedavisi olmayan bu hastalık Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli olarak kahve içen bir insanın alzheimer hastalığına yakalanma riskinin daha düşük olduğu tespit edilmiştir.

Kahve alzhimer hastalığından sizi korur


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30