Neolduki.com / Sosyal İçerik
İnternet Hızlandırmanın Yolları
Sosyal Medyada Paylaş
8 Aralık 2020
admin

İnternet Hızlandırmanın Yolları

İnternetinizin yavaş olmasına bir çok şey neden olabilir.Bazı zamanlarda modeminizi kapatıp açmak bile internetnizi hızlandırabilir.Bu makalemizde internetinizi nasıl hızlandıracaksınız bunları aşağıda sıraladık.İşte İnternetinizi Hızlandıracak Yöntemler,İnternet Hızlandırma Yolları,İnternet Hızlandırmanın Yolları.


İnternet Hızınızı Arttıracak Yöntemler

İnternette gezinirken, film izlerken, oyun oynarken yada çalışırken internetiniz yavaşsa bu yavaşlamaya bir çok şeyden kaynaklanabilir.Sorunun internet sağlayıcınızdan olduğunu düşünebilirsiniz ama ancak internetiniz yavaşlatan başka faktörlerde vardır.Bu makalemizde sizlere internet hızınızı arttıracak en iyi yöntemleri paylaştık.İnternet hızını arttırmanın yolları.

Not:  Size verdiğimiz yöntemleri uygulamadan önce hız testi yapmanızı öneririz.Böylelikle verdiğimiz bilgileri uyguladıktan sonra internetiniz gerçekten arttımı anlayabilirsiniz.

1. Modemin Konumunu Doğru Yerleştirin

Modemin konumu internet hızını etkilermi

Çoğu kişinin düşünmediği modemin konumudur ve modemin nerede olduğu internet hızınızı oldukça etkiler.Eğer modem yerde duruyorsa internetiniz daha yavaş olacaktır.Modeminiz evin orta kısmına ve oldukça yükseğe koymalısınız.Bu sayede modem evin her yerinde eşit olarak sinyal verecektir.


2. Modemin Yanında Sinyal Dalgalarını Örten Cihazlar Bulundurmayın

Modemin yanında bir şey olmamalı

Modeminizin yanında herhangi bir elektrikli cihaz olmamalı.Elektrikli cihazlar modem sinyallerini etkiler.Ayrıca modeminizi dolap yada kutu benzeri bir şeyin içine koymayın.Modeminiz antenli ise antenlerle oynayarak nasıl daha iyi sinyal aldığınızı bulabilirsiniz.


3. Wifi’nizi Koruyun ve Şifrenizi Sık Sık Değiştirin

Wifi şifrenizi sık sık değiştirin

İnternet modeminiz şifreli değilse herkes internetinizi kullanabilir ve buda hızınızı düşürür.Bu sebepten dolayı zor bir WPA2 şifresi oluşturun ve modeminizi koruyun.Ayrıca internet şifrenizi değiştirmek modemin daha hızlı olmasına sebep verir.


4. Wifi’nizin Kanalını Değiştirin

Wifi kanalı değiştirme

Eğer Wifi nizi bir komşunuzla ortak kullanıyorsanız wifi kanallarınızda çakışma olabilir.Bu çakışma her ikinizinde internetini yavaşlatır.Ağınızı Network Analyzer Lite ve Wifi Analyzer gibi uygulamalarla analiz edin. Daha sonra en az seyahat edilen kanalı seçin.


5. Kullanmadığınız Uygulamaları veya Pencereli Kapatın

Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

İnternetinizi hızlandırmanın diğer bir yolu da arka planda çalışan uygulamaları kapatmaktır.Kullanmadığınız uygulamalar internetinizi yavaşlatır.Bu sorunu bilgisayarda görev yöneticisini açarak ve uygulamaları kapatarak çözerken telefonda, uygulamayı kapatmaya zorla yaparak çözebilirsiniz.


6. Modemi Yeniden Başlatın

Modeme reset çekme

İnternet hızını arttırmanın en bilinen yöntemi modemi kapatıp yeniden açmaktır.Modem kapandığında hafıza silinir ve yeniden başlatılır.En çok kullanılan bu internet hızını artırma yöntemi bazen bütün sorunları ortadan kaldırabilir.


 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Neolduki.com