Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.889,1100
  ( ₺2,26 )
 • EURO
  $0,5428
  %-0,03
 • ALTIN
  $51.601,0000
  %0,57
 • BIST
  90,7478
  ( ₺0,02 )
Göz Altı Morluğunun Oluşmasının Sebepleri

Göz Altı Morluğunun Oluşmasının Sebepleri

Cilt ve yüz güzelliğinize göl düşüren göz altı morluklarının nedenleri sağlıksız yaşam kötü alışkanlıklar alerjik hastalıklardır.Göz Altı Morluğunun Oluşmasının Sebepleri. Göz Altı Morluklarının Oluşma Nedenleri Göz altı morlukları erkek kadın herkesi rahatsız eden bir durumdur.Göz altından oluşan morluklar cildinizin bakımsız sağlıksız ve yorgun görünmesine sebep olacaktır.Yorgun ve uykusuz kaldığımız zamanlarda göz altı morluklarının daha belirgin […]

Cilt ve yüz güzelliğinize göl düşüren göz altı morluklarının nedenleri sağlıksız yaşam kötü alışkanlıklar alerjik hastalıklardır.Göz Altı Morluğunun Oluşmasının Sebepleri.


Göz Altı Morluklarının Oluşma Nedenleri

Göz altı morlukları erkek kadın herkesi rahatsız eden bir durumdur.Göz altından oluşan morluklar cildinizin bakımsız sağlıksız ve yorgun görünmesine sebep olacaktır.Yorgun ve uykusuz kaldığımız zamanlarda göz altı morluklarının daha belirgin olduğunu biliyoruz.Ayrıca uzun zaman bilgisayar başında olmakta göz altı morluklarının artmasına sebep olur.Bakışlar karşı tarafı etkilemek için oldukça önemlidir.Ancak cilt güzelliğine ve bakışlara gölge düşüren göz altı morlukları birçok etkenden meydana gelmektedir.Yaşlılık ve göz yapısı da göz altı morluklarına neden olablir.

Göz altı morlukları


Göz Altı Morluklarının Oluşum Nedenleri

Göz altı morlukları genetik ve çevresel nedenlere bağlı olarak oluşabilir.Bunun yanında aşırı tuz tüketimi yorgunluk, stres göz altı morluklarına sebep olabilir.Uzmanlar göz altı morluklarına demir eksikliği anemisi bazı böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarınında sebep olabileceğini açıkladı.Bunların dışında göz altı morluklarına sebep olabilecek unsurlar.

Göz altı morluk nedenleri

1.Göz altı morlukları alerjik hastalıkları olan kişilerde görülmektedir.Burun ve göz akıntılarıyla birlikte damarlarda biriken kan damarların belirginliğini artırarak göz altı bölgesinde mor bir görüntü olmasına sebep vermektedir.

Göz altı morlukları sebepleri


2.Sağlıksız olan kişilerde göz altı morlukları görülmektedir.Cilt ihtiyacı olan vitaminlere ulaşamayınca göz altlarında morluk oluşur.

Göz altı morlukları sağlıksız beslenme


3.Tuz aşırı tüketildiğinde vücut ta ödeme oluşturduğundan dolayı göz altı morluklaına neden olur.

Göz altı morlukları sebebi tuz


4.Yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar göz altı morluklarının oluşmasına neden olur.

Göz altı morluk sebebi yaşlanmaü


5.Regl dönemlerinde göz altında morluklar oluşabilir.

Göz altı morluk sebebi regl


6.Sigara ve alkolde göz altı morluklarına neden olabilir.Sigara kandaki oksijen miktarını düşürdüğü için göz altında morluklar oluşturabilir.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30