Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.635,5200
  ( -₺12,93 )
 • EURO
  $0,4333
  %-0,65
 • ALTIN
  $36.962,0000
  %-3,06
 • BIST
  91,5673
  ( -₺0,10 )
Dünyanın En İlginç Gelenek ve Görenekleri

Dünyanın En İlginç Gelenek ve Görenekleri

Çoğu zaman kendi ülkemizde bile bazı gelenek ve göreneklere oldukça şaşırıyoruz.Peki dünyadaki gelenek ve görenekler ne durumda.Haydi beraber dünyadaki en ilginç gelenek ve göreneklere göz atalım. Dünyanın En İlginç  Gelenek ve Göreneği Dünyada bir çok ülkenin kendine has gelenek ve görenekleri vardır.Bazı gelenekler ilk duyduğumuzda bize oldukça garip gelebilir.Bu makalemizde sizler için en ilginç gelenek […]

Çoğu zaman kendi ülkemizde bile bazı gelenek ve göreneklere oldukça şaşırıyoruz.Peki dünyadaki gelenek ve görenekler ne durumda.Haydi beraber dünyadaki en ilginç gelenek ve göreneklere göz atalım.


Dünyanın En İlginç  Gelenek ve Göreneği

Dünyada bir çok ülkenin kendine has gelenek ve görenekleri vardır.Bazı gelenekler ilk duyduğumuzda bize oldukça garip gelebilir.Bu makalemizde sizler için en ilginç gelenek ve görenekleri derledik.İşte dünyanın en ilginç gelenek ve görenekleri.

Dünyanın En İlginç Gelenekleri

1. Kuzey Kutbu

Kuzey kutbu gelenek ve görenekleri

Kuzey kutbundaki bu geleneğe göre yaşlanmış Eskimo bireyleri yaşlandıkları zaman en yakınları tarafından gömülmeyi isterler.Artık iş göremediğini düşünen Eskimo insanı intihar gibi olan bu gelenekte yakınları tarafından diri diri gömülürler.


2. Moritanya

Moritanya gelenek ve görenekleri

Moritanya da evlenmek isteyen genç kızların 60 ile 100 kg olması istenir eğer bu kiloda değilse kilo alıp ondan sonra evlenmesi ön görülür.


3. Kosova

Kosova gelenek ve görenekleri

Kosova gelenek ve adetlerine göre yeni evlenen gelinin yüzü beyaza boyanır ve üstüne farklı desenler çizilir.Bu işlem oldukça uzun sürmesine rağmen gelinler tarafından kabul edilir.Çünkü bu yüz boyama işinin evliliklere şans getirdiği düşünülmektedir.Ayrıca kendisini kötülüklerden uzak tutacağına inanılır.


4. Hindistan

Hindistan gelenek ve görenekleri

Hindistan da evlere temizliğe giden kadınlar evde bulunan bekar erkeklerin cinsel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır.Ayrıca Hindistan da başka bir gelenek evlilik esnasında yaşanıyor.Bu geleneğe göre damat adayının ayakkabıları gelinin akrabaları tarafından saklanmaya çalışılıyor.Damadın ailesi ise kız tarafına engel olmaya çalışıyor.


5. İskoçya

İskoçya gelenek ve görenekleri

İskoçyadaki bu geleneğe göre gelin adayları evlenmeden bir gün önce kirletilirler.Sonra gelin bu şekilde bütün şehirde gezdirilir.Düğün günü geldiğinde ise gelin aile büyüklerine ayaklarını yıkatır. İskoçlar bu adeti çiftlerin mutluluk yolunda yürümesine benzetirler.


6. Pakistan

Pakistan da uygulanan bu gelenekte  ise damatların sabırları ölçülmektedir.Damat adayı gelinin akrabaları tarafından küfür ve hakaretlere maruz kalır.Bu şekilde damadın ne kadar sabırlı ve anlayışlı olduğu ortaya çıkarılmaya çalışılır.


7. Tayvan

Tayvan gelenek ve görenekleri

Son derece ilginç ve şaşırtıcı bir gelenekte Tayvan dan.Yeni evlenecek olan gelin adayı eğer bakire ise damadın akrabalarından biriyle cinsel ilişkiye girmesi gerekmektedir.


8. Tazmanya

Tazmanya için bu gelenek midenizi bulandırabilir.Bu geleneğe göre kocaları ölen kadınlar kocalarının cinsel organını boynuna  takmak zorundadır.Tazmanya da bu gelenek kadınların severek yaptıkları bir gelenektir.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30