Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.678,9800
  ( -₺0,25 )
 • EURO
  $0,4353
  %-1,09
 • ALTIN
  $39.406,0000
  %-0,06
 • BIST
  90,9913
  ( -₺0,04 )
Diş Fırçalarken Yaptığımız Hatalar

Diş Fırçalarken Yaptığımız Hatalar

Dişlerimizin hem sağlıklı hemde güzel görünmesi için dişlerimizi fırçalıyoruz.Peki dişleri fırçalarken yapılan hatalar nelerdir.Sizler için uzmanların tavsiyelerini bir araya getirdik.Diş Fırçalarken Yaptığımız Hatalar. Diş fırçalamak dişlerde kalan artıkları ve bakterileri temizler ve diş sağlımızı korumaya yardımcı olur.Hemen hepimiz dişlerimizi her  gün fırçalarız.Ancak diş fırçalarken bir çok hata yaparız.Ağız sağlığımızı korumak adına bu hataları bilmeli ve […]

Dişlerimizin hem sağlıklı hemde güzel görünmesi için dişlerimizi fırçalıyoruz.Peki dişleri fırçalarken yapılan hatalar nelerdir.Sizler için uzmanların tavsiyelerini bir araya getirdik.Diş Fırçalarken Yaptığımız Hatalar.


Diş fırçalamak dişlerde kalan artıkları ve bakterileri temizler ve diş sağlımızı korumaya yardımcı olur.Hemen hepimiz dişlerimizi her  gün fırçalarız.Ancak diş fırçalarken bir çok hata yaparız.Ağız sağlığımızı korumak adına bu hataları bilmeli ve yapmamalıyız.

Diş fırçalarken yatığımız hatalar

1. Diş Fırçanızı Düzenli Olarak Değiştirin

Uzmanların tavsiyesine göre diş fırçanızı en az 6 ayda bir değiştirmeniz gerekiyor.Diş fırçanız yıpranmış görünüyorsa hemen değiştirin çünkü yıpranmış diş fırçası temizleme yeteneğini kaybeder.Yıpranmış bir fırçayla dişleri temizlemeye çalışmak boşa kürek çekmektir.

Diş fırçası resmi


2. Diş Fırçasını Islak Bırakmayın

Yaptığımız en önemli hatalardan biride dişlerimizi fırçaladıktan sonra diş fırçasını kurulamadan yerine koymaktır.Uzmanlar diş fırçasının hava alması gerektiğini ıslak ıslak koruyucu kaplara konulmaması gerektiğini söylüyor.Çünkü ıslak diş fırçası kurumadığı için üzerinde bakteriler üreyecektir.Bu sebepten dolayı diş fırçamızı hava alacaka şekilde bırakmalıyız.Uzmanlara göre dişlerimizi fırçaladıktan sonra güzel durulamadan bırakmak büyük bir hatadır.Diş fırçasındaki biriken artıklar ıslan diş fırçasından daha fazla bakteriye sebep olacaktır.Bu yüzden dişlerimizi fırçaladıktan sonra diş fırçamızı iyice durulamalıyız.

Diş fırçası ıslak


3. Yanlış Kıl Seçimi

Diş fırçalarının boyutlarında farklılık olsa da dişleri temizlemeye yarayan kılları da farklılık göstermektedir.Diş fırçaları düz, yuvarlak, açılı veya zikzak kıllardan yapılmışlardır.Doktorlar en çok açılı kıldan yapılmış fırçaları önermektedirler.Bunun sebebi diğerlerine göre daha iyi temizlemesidir.

Diş fırçaları resmi


4. Dişlerin Arka Tarafını Fırçalamayı İhmal Etmeyin

Çoğu kişi dişlerin arka kısmını hiç fırçalamaz yada unutur.Ancak ön tarafta olduğu gibi dişlerin arka tarafında da plak birikir.Siz siz olun dişlerin arka kısımlarını fırçalamayı unutmayın.

Dişleri fırçalamak


5. Aynı Bölgeyi Fırçalayıp Durmayın

Dişleri fırçalamaya her zaman aynı bölgeden başlıyorsanız hata yapıyorsunuz.Çünkü o bölge sürekli fırçalandığı için daha beyaz görünecektir.Bu sebepten diş fırçalamaya her seferinde  farklı bölgelerden başlamanız gerekir.

Dişlerini fırçalayan kadın


6. Diş Fırçalama Şekli Önemlidir

Diş fırçalarken doğru teknikleri kullanmazsanız diş fırçalamanın bir anlamı yoktur.Çoğu kişi dişlerini fırçalarken yatay hareketlerle fırçalar.Ancak bu şekilde fırçalamak yanlış bir yöntemdir.Diş fırçasını 45 derecelik bir açıyla tutularak ve dairesel şekilde fırçalanması gerekir.Ayrıca dişlerimizi günde en az 2 kez 2 dakika boyunca fırçalamamız gerekir.

Diş nasıl fırçalanır


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30