Neolduki.com
Web sitemize hoşgeldiniz.

 • DOLAR
  $1.695,2200
  ( ₺6,15 )
 • EURO
  $0,4440
  %0,38
 • ALTIN
  $42.729,0000
  %1,50
 • BIST
  90,9604
  ( ₺0,02 )
Bilgisayarda Virüs Olduğunu Gösteren İşaretler

Bilgisayarda Virüs Olduğunu Gösteren İşaretler

  Bilgisayarda Virüs Olduğunu Gösteren İşaretler Virüsler bilgisayarlara çok ciddi zararlar veren bazı yazılımlardır.Virüsler kişisel verilerinize ulaşmak için açıklar ararlar.Bazı web sitelerindeki afişlere yaza reklamlara tıklayarak bilgisayarınıza virüs indirmiş olabilirsiniz.Bu konumuzda sizlere bilgisayarınızda virüs var mı bunun cevabını arayacağız.İşte bilgisayarınızda virüs olduğunu gösteren işaretler. 1- Bigisayarınızda virüs varsa yaptığınız işlemler yavaş açılır.Normalde eskiden girdiğiniz siteler […]

 

Bilgisayarda Virüs Olduğunu Gösteren İşaretler

Virüsler bilgisayarlara çok ciddi zararlar veren bazı yazılımlardır.Virüsler kişisel verilerinize ulaşmak için açıklar ararlar.Bazı web sitelerindeki afişlere yaza reklamlara tıklayarak bilgisayarınıza virüs indirmiş olabilirsiniz.Bu konumuzda sizlere bilgisayarınızda virüs var mı bunun cevabını arayacağız.İşte bilgisayarınızda virüs olduğunu gösteren işaretler.


1- Bigisayarınızda virüs varsa yaptığınız işlemler yavaş açılır.Normalde eskiden girdiğiniz siteler ve yada sayfalar yavaş açılmaya başladıysa bilgisayarınıza virüs var demektir.

Birgisayarınızda virüs olduğunu gösteren işaretler

2-Bigisayarınızdaki görev yöneticisini açtıktan sonra işlemler sekmesinde adı sanı belirsiz yazılımlar varsa bunlar virüstür.Eğer yüklemediğiniz bir program varsa üzerine tıklayın ve görevi sonlandır ı tıklayın.

Bilgisayarda virüs varsa nasıl anlaşılır

3-Diz üstü bilgisayarınızda bataryanız sağlamsa ve sarjı çok az gidiyorsa bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.Bilgisayarınızda istenmeyen bazı yazılımlar kendiliğinden açılıyor olabilir.Casus yazılımlar pilin daha hızlı bitmesine sebep olurlar ayrıca bilgisayarınız ısınır.

Diz üstü bilgisayar ısınıyorsa ne yapmak gerekir

4-Tarayıcınızı sık sık kontrol edin eğer burada sizin girmediğiniz bir websitesi varsa bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.Bu durumda dikkatli olmalısınız ve bilgisayarınızı virüslerden temizlemelisiniz.

Bilgisayarda virüs olduğunu nasıl anlarız

5-Virüslerin çoğu bazı sitelerdeki reklamlarla bulaşmaktadır.Bilgisayarınız tehlikede gibi yazılar çıkıyorsa virüs bulaşmış olabilir.

Bilgisayarımda virüs varmı

6-Arama motoruna girdiğinizde sizi arama sonuçları yerine başka bir siteye yönlendiriyorsa bilgisayarınıza virüs bulaşmış demektir.Bu gibi durumlarda tarayıcınızın eklentiler bölümünü kontrol ediniz.

Bilgisayardaki virüsler

7-İnternet tarayıcınız yada kullandığınız programlar sık sık çöküyorsa o zaman bilgisayarınızda virüs var demektir.Eskiden bilgisayarınızda kullandığınız uygulama daha yavaş çalışıyorsa bilgisayarınızda virüs bulaşmış demektir.

Bilgisayarda virüs nasıl anlaşılır

8-Diz üstü bilgisayarınızın kamerası birden bire kendiliğinden açılıyorsa yada mikrofon kendiliğinden açılıyorsa birisi bilgisayarınıza ulaşmaya çalışıyor demektir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-12-08 23:28:30